BEN KİMİM – ASLI ECE KIRKAYA

Aslı Ece Kırkaya

Yaşım: 23

Mesleğim: Öğrenci / İş Analisti

Rotaract’taki ünvanım: 2012 – 2013 Dönem Başkanı

Neden buradayım dersiniz: Lisedeyken baktım ÖSS’ye çalış çalış birşey olmuyor, can sıkıntısı, daha eğlenceli ve faydalı; keyif alacağım birşeyler yapma arayışı sonucu Bostancı Interact Ailesiyle tanıştım ondan sonra da peşimi bırakmadılar.

Ne kadar süredir Rotaract’tayım: 5 yıl Rotaract + 2 Yıl Interact

Üyesi olduğum komiteler: Hayat Komitesine 🙂  Bu sene KHK olsa da öncesinde MGK tecrübesi de bulunmakta.

Şu ana kadar aktif olarak rol aldığım etkinlikler: Say say bitmeyecek bir soru olduğundan pas geçme hakkımı kullanıyorum. Ama soruyu biraz değiştirip hangi etkinliklerden en çok keyif aldığımı söylersem birinci sırayı tabiki Ocakbaşıları alır (özellikle Ece Özmenin evindeki WII Dans koreografileri ve kulubün muhteşem performansını unutamayacağım!) Her yılbaşı yaptığımız Engelli Çocuklara Yılbaşı Partisi, her Ramazan ihtiyacı olanlara dağıttığımız Ramazan Paketleri, her sene Exchange öğrencilere verdiğimiz Atatürk Semineri ve arkasından gelen Fener Alayı yürüyüşü, Interactlarımızla yaptığımız üniversite tercihlerine / hayatına yönelik sohbet, ardı arkası kesilmeyen CEO Sohbetlerimiz, gerekli maddi kaynağı oluşturmak için yaptığımız sinemalar, tiyatrolar, operalar, dans gösterileri, konserler, balolar vs vs. derken aslında herşeyden keyif alıyormuşum, bende bir problem var galiba. Zaten bu ailenin içinde olmamızın en önemli nedenlerinden birisi, yardımları uzaktan göndermeyip, ihtiyacı olanların yanında olmak, onlara biraz olsun sevgimizi, ilgimizi, alakamızı verebilme fırsatı sağlamasıdır. Kimsesiz bir çocuğa istediğiniz kadar oyuncak alın, yanında olup onunla beraber oynamadıkça o oyuncağında çok bir değeri kalmıyor bazen.

Rotaract dışında kimim, neler yaparım:  Genelde keyif yaparım. Fenerbahçeliyim ve Fenerbahçe Kongre üyesiyim; dolayısyla günlük hayatıma, üzüntülerime/sevinçlerime katkısı büyük oluyor; maç olduğu günler başka organizasyon yapılmaz, yapılamaz! Doğuş Universitesi Endüstri Mühendisliği 2011 mezunuyum, ancak Ekonomi ve Finans bölümüyle de ÇAP yaptığımdan okul bir sene uzadı ve inşallah 2012 sonunda kalan 3 dersimi de verip tam olarak mezun olacağım. Şubat ayından itibaren ise ELSYS Danışmanlık aracılığıyla, Unilever’de İş Analisti olarak tam zamanlı çalışıyorum. Geri kalan zamanda da yapacak pek birşey kalmıyor zaten, ancak gezip tozmak.

Sosyal medyayı ne kadar sıklıkla kullanıyorum: Sık sık kullanırım desem arkasından kime göre, neye göre sorusu gelmesi muhtemel. Bazen gün içinde birçok paylaşım yaparken bazen de günlerce / haftalarca uzak kaldığım olabiliyor, tamamen değişken yani. Ama sosyal medyanın (doğru kullanıldığında !) faydasına çok inanıyorumki bunu kanıtlayan birçok örnek gördük dünya çapında. Yeterki sosyal medyayı sadece birşeyleri gözü kapalı çirkince eleştirmek, karalama kampanyaları yapmak, kız/erkek tavlamak olarak görmeyelim. Çok daha ötesinde bir anlamı ve işlevi var sosyal medyanın; insanları birleştiren, ortak noktaları bulmayı, ortak görüşler için gruplaşmayı sağlayan, dünyanın her köşesinden gelen haberleri, ilginç durumları anında takip etmemize olanak veren, bir videoyla günümüzü şenlendirirken, üzüntülü bir haberle acının paylaşılmasını sağlayan koskoca bir düzen. Hani denir ya, büyük güç büyük sorumlulukları da yanında getirir; sosyal medyanın sahip olduğu bu büyük güç ve olanakları da doğru kullanıp lehimize çevirmek bizim elimizde sonuçta.

Rotaract’ın sosyal medya çalışmalarını takibim: Takip ediyorum tabii ki, kendi kulübümüzün facebook/twitter hesaplarını aktifleştirebilmek için kaç tane farklı e-mail adresi değiştirdiğimi bir ben bir de Eda (Göknar) bilir heralde. Hem Rotaract Bölge, hem Kulüpler bazında gelişmeleri takip etmek için çok büyük bir fırsat sosyal medya. Eskiden aynı şehirdeki kulüplerin neler yaptığını takip edemezken, şimdi dünyadaki Rotaract Kulüplerinin takvimlerinden haberdar olabiliyor, paylaşımlarda bulunabiliyoruz. Her kulübün daha aktif bir rol oynaması gerekiyor bu platformda – kendi kulübümüz içinde söylüyorum bunu; daha yeni yeni sosyal medyaya ayak basıyoruz ve çok güzel yol kat ettiğimizi düşünüyorum ama hala alınması gereken çok yol var.

En beğendiğim blogger: Sürekli olarak takip ettiğim bir blogger yok aslında ama bende bir ara blog açsam mı sevdasına düşmüştüm, sonuçsuz kaldı tabiki. Belki yakın zamanda bir blog açmayı başarırım, kısmet. Kulübümüzün blog sayfası yeni olmasına rağmen çok başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Özellikle Rotabest zamanında aktif olmasıyla birçok ziyaretçi çekmiş gibi gözüküyor.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: